Skutečnost, že se mnozí exekutoři věnují podnikání, je častým terčem kritiky zejména neziskových organizací, které pomáhají zadluženým lidem. Opírají se o paragraf exekučního řádu, který exekutorům, podobně jako soudcům, zakazuje výdělečnou činnost.

Jsou dvě výjimky. První je přesně stanovený okruh činností souvisejících s profesí, například pedagogické nebo publikační aktivity. Druhou je správa vlastního majetku.

Tou argumentuje ministerstvo spravedlnosti, jež nevidí v podnikání Dalimila Miky ani dalších exekutorů problém. Opačný názor však má například prezidentka Soudcovské unie Daniela Zemanová.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.