Nemoci způsobené novým koronavirem v Číně už podlehlo 56 lidí a nakažených je přes 2000, oznámily v neděli čínské úřady. Schopnost šíření tohoto viru podle nich začíná sílit.

První potvrzený případ oznámila Kanada, Spojené státy už třetí. V rámci preventivních opatření začal v Číně od neděle až do odvolání platit zákaz prodeje volně žijících zvířat, jež jsou zřejmě původcem koronaviru. V Asii případy nákazy dosud oznámily Japonsko, Jižní Korea, Nepál, Malajsie, Singapur, Thajsko, Tchaj-wan a Vietnam. Tři nakažené odhalili ve Francii, nákaza zasáhla i Austrálii. Český premiér Andrej Babiš oznámil, že v souvislosti se šířením koronaviru se v pondělí ráno sejde Bezpečnostní rada státu.

Více čtěte v rubrice Události.

Komentář Martina Ehla čtěte v rubrice Názory.

Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru