Kancelářské tance s mobilním procesorem

Že by mobilní procesory mohly pohánět profesionální počítač s Windows, se ještě před pár lety zdálo být utopií. Surface Pro X s čipem Microsoft SQ1 od Qualcommu však ukazuje, že to půjde. Nový Surface láká hlavně na tenký a lehký design s malými rámečky kolem kvalitního displeje a možnost používat pero schované v klávesnici. Kvůli použitému čipu na tabletu ale nefungují některé aplikace pro Windows a slabší je to také s hrami. Kancelářskou práci Surface Pro X ovšem zvládá spolehlivě. Jen není levný, jeho cena s klávesnicí začíná na 45 tisících.

Huawei to zkusí bez Googlu

Huawei v Česku začal prodávat model Mate 30 Pro s Androidem, ale bez služeb Googlu - obchodu Google Play, Google Pay, bez YouTube nebo Google Photos.
Huawei v Česku začal prodávat model Mate 30 Pro s Androidem, ale bez služeb Googlu - obchodu Google Play, Google Pay, bez YouTube nebo Google Photos.
Foto: Archiv výrobce

Jeden z nejlepších telefonů loňského roku se začne prodávat i v Česku. Huawei ale doveze Mate 30 Pro pouze do svého e-shopu a značkových prodejen − jako pokusného králíka. Bude to totiž první telefon tohoto výrobce, který se u nás bude prodávat s Androidem bez služeb Googlu. Tedy bez obchodu Google Play, bez Google Pay, bez YouTube nebo Google Photos. Huawei sází na výkon, design a špičkový fotoaparát. Cena 25 tisíc je sebevědomá, zákazníci ale za ni kromě telefonu dostanou i bezdrátová sluchátka a chytré hodinky plus půlroční "záruku" na bezplatnou výměnu případného rozbitého displeje.

Subtilní tělo, dospělý zvuk

Reprosoustavy Alpha T20mají navzdory svým malým rozměrům plný zvuk s dostatkem basů.
Reprosoustavy Alpha T20mají navzdory svým malým rozměrům plný zvuk s dostatkem basů.
Foto: archiv výrobce

Kanadská značka PSB v Evropě není příliš známá, přitom vyrábí výborné reprosoustavy. V redakci jsme otestovali sloupový model Alpha T20, nejaktuálnější v nabídce firmy, a bylo to setkání plné překvapení. Reprosoustavy s elegantním designem jsou překvapivě malé. Na výšku má Alpha T20 jen 83 centimetrů a šířka 17 cm dala prostor jen pro 13cm středobasové měniče. Zvuk je přitom plný, příjemný a dobře kontrolovaný. Je až neuvěřitelné, že tak subtilní reprosoustavy hrají už od 35 Hz v toleranci 3dB, tedy hodně hluboko. Díky výrazným basům se proto Alpha T20 hodí i k domácímu kinu. A z pohledu poměru cena výkon je 16 tisíc korun více než příznivých.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru