Lidé by řekli, že sníh je bílý, že každá sněhová vločka je bílá. Tak to ale není. "Sníh hraje všemi barvami, podobně jako duha. A duha je ve skutečnosti tak pestrá, že si nedokážu všechny její barvy najednou ani uvědomit, když se na ni dívám," líčí svůj svět Concetta Anticová. Australská učitelka a malířka žijící v USA je jednou z mála žen, které dokážou díky genové mutaci zvané tetrachromie vidět 100 milionů barev. Běžný člověk jich dokáže rozeznat pouhý milion.

Concetta se o důvodech svého mimořádného vidění dozvěděla od vědců teprve před sedmi lety. Už od dětství ale ona i její rodiče tušili, že v jejích očích vypadá svět jinak. Od mala vítězila v uměleckých soutěžích, měla podivnou zálibu kreslit obyčejnou vodou. Dokáže často poznat, když je někdo nemocný − umí rozeznat i jen minimální odchylku v barvě lidské kůže. Ze stejného důvodu nemá moc smysl Concettě lhát, vidí i jen lehké začervenání, které lež zpravidla doprovází.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.