Evropa potřebuje posílit svoji digitální roli ve světě, aby mohla hrát globálně alespoň podobně silnou roli jako Spojené státy nebo Čína. Digitální ekonomika včetně práce s daty bude v globálním soupeření čím dál důležitější. "Evropská unie se potřebuje naučit používat svoji ekonomiku jako zbraň, hrát geoekonomicky," tvrdí Daniela Schwarzerová, šéfka think-tanku Německá rada pro mezinárodní vztahy (DGAP), v posledním čísle časopisu Berlin Policy Journal.

Evropští politici si toho, že by měli posílit nová odvětví ekonomiky, začínají být alespoň vědomi. Například podle německé kancléřky Angely Merkelové by Evropa měla najít své technologické slabosti a rychle je napravit. "Věřím, že v EU by se měly vyrábět čipy a baterie, měla by tu být moderní datová centra," řekla deníku Financial Times.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.