Paulina Raevová z Bulharska přišla do Česka před čtyřmi lety studovat doktorandské studium na ČVUT. Od té doby tu navíc také pracuje. Díky technickému zaměření svého oboru fotogeometrie a díky tomu, že do Česka už přijela se znalostí češtiny, nikdy nemusela práci dlouho hledat a její zkušenosti jsou jen dobré. I přesto se chce vrátit zpět. "Nemyslím si, že bych se doma měla hůř," říká třicetiletá geodetka, která návrat do Bulharska plánuje už dva roky. Zvažuje především to, kde se v Bulharsku usídlit. "Práce je tam všude dost." Podobných příběhů Bulharů, Rumunů a také Ukrajinců přibývá, především těch, kteří do Česka přijeli jen za prací.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.