Někteří zaměstnanci si v příštím roce přilepší k výplatě výměnou za to, že jim jejich zaměstnavatel nebude dávat stravenky. Strany vládní koalice se v úterý shodly na zavedení takzvaného stravenkového paušálu. Ten umožní firmám přidat svým lidem k výplatě nezdaněnou částku, kterou budou moci využít dle své libosti. Přestože to neznamená konec stravenek ani závodního stravování, odpůrci paušálu říkají, že za něj stát zaplatí miliardy a že se zhorší stravovací návyky lidí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Lubomír Tosek 17.01.2020 18:10
Princip je, že stát má úmysl podpořit stravování během pracovní doby výjimkou ze zdanění. Aby byl populární, lze nyní stravenky utrácet i v restauracích a v prodejnách - zrušil omezení na pracovní dobu. Nyní chce zrušit omezení na stravu. Z účelovosti nezbývá nic. Není-li účel, je třeba výjimku zrušit, jde o zbytečný a neúčelný důvod pro byrokracii. Stát může místo toho zvýšit nezdaněnou část příjmů nebo ji neměnit. Ale pokud jí chce poskytnout všem, fakticky jí jako zvláštní benefit zrušit musí. Lubomír Tosek
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru