Film 300: Bitva u Thermopyl o boji malé skupiny Sparťanů proti přesile Peršanů z roku 2006 měl ve světě komerční úspěch, v Íránu ale sklidil kritiku. Líčil perské válečníky jako démonické, krvelačné bytosti a jejich vůdce, krále Xerxése I., vykreslil jako podivnou postavu s ženskými rysy v obličeji. To Íránce pobouřilo. Snímek vnímali jako americký propagandistický útok na íránskou historii a vláda proti filmu oficiálně protestovala. Do historie nepřátelství mezi oběma zeměmi tak tehdy vstoupil dokonce i zfilmovaný komiks.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.