Prý už nemáme hodnoty. Nebo je neumíme bránit. Nebo přebíráme hodnoty jiných. Což nás, řekněme Západ, oslabuje. Prý prohráváme válku o mozky, ale především o srdce lidí. Ti se odvracejí od toho, co nás učinilo silnými a bohatými. Nebo už nevědí, co nás učinilo silnými a bohatými. Nebo si myslí, že to vědí, ale ve skutečnosti si za tím představují něco úplně jiného. Je bohatství hodnota? Je tradice hodnota? Je způsob života hodnota? Evropa se stydí za svůj úspěch. Opouští cestu překonávání bolesti (nesmějme se prezidentovi za jeho vánoční poselství, myšlení bolí) a myslí si, že svět je zvědavý na její myšlenky.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Rastislav Janíček 10.01.2020 09:57
Pane Husáku, stále dokola si čtěte čtvrtý odstavec. Třeba ho jednou pochopíte, nebo Vám ho někdo vysvětlí.
Petr Husák petrxxh 10.01.2020 07:47
Problém je v tom, že to, co se dnes nazývá liberalismem jsou jen převlečené socialistické koncepty typu všichni musíme být pokrokoví, ať už to znamená cokoliv. Prosazují se bezbřehá práva a zapomíná se na tu odpovědnost. A prosazuje se to regulacemi, nálepkami, omezováním svobody slova. S původním liberalismem to nemá nic společného. Levicoví aktivisté to dokonce nazývají levicovým liberalismem.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru