Setkáváme se v jednom z posledních pracovních dnů končícího roku, sváteční nálada však na něm zatím není vidět. Nepůsobí ani unaveně, byť v minulosti už několikrát řekl, že z pozice předsedy Ústavního soudu nejspíš odejde předčasně. Ostatně v roce 2023, kdy mu vyprší druhý desetiletý mandát, by měl oslavit osmdesáté narozeniny. Teď je však na Pavlu Rychetském ze všeho nejvíc patrné, že před sebou vidí pořád ještě dost práce. A že se nechce smířit s žádnou prohrou, byť by šlo jen o přátelský zápas v tenisu, jako dnes ráno. "Byli jsme v jiném složení než obvykle, moje neteř, která je bývalá závodní hráčka, nemohla. Tak jsem měl někoho jiného a tolik nám to nešlo," poznamenává ­Rychetský.

Tenis začal hrát už v polovině sedmdesátých let. "Když mi bylo něco málo přes třicet a rozsypalo se mi první manželství, můj velký přítel spisovatel Ivan Klíma měl pocit, že mě musí nějak zabavit. Začal jsem s ním, panem Dietlem a jeho ženou hrát tenis. Bylo to takové pinkání desetkrát za rok," vzpomíná Rychetský. Zhruba v té době nastoupil jako podnikový právník do Stavebního bytového družstva Pokrok a nic na tom nezměnil ani podpis Charty 77. Státní bezpečnost sice na družstvo tlačila, aby jej propustilo, jeho vedení se ale za Rychetského vždy postavilo. Vydržel tu až do listopadu 1989.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.