Oblíbené klišé o Indii zní, že je to země kontrastů. V hypermoderním start­upovém inkubátoru T-Hub v centru Haidarábádu mezi mladými programátory, hovořícími o využití umělé inteligence, můžete snadno zapomenout, že o pár set metrů dál na místním improvizovaném tržišti není k dispozici jediná toaleta. V luxusním hotelu Taj Palace v indickém hlavním městě Dillí ukazuje designově vyladěný displej míru znečištění venkovního vzduchu. Patří k nejšpinavějším na světě. Stejně jako ikonická řeka Ganga, která poskytuje vodu zhruba 500 milionům lidí v jedenácti indických státech. Víc než kterákoli jiná řeka na světě. Voda v ní rozhodně není čistá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.