Necelý rok poté, co finančně poradenskou firmu Fincentrum koupila největší švýcarská životní pojišťovna Swiss Life, museli noví vlastníci řešit nepříjemnost, která oslabila jejich pozici na tuzemském trhu. V létě opustili Fincentrum čtyři zemští ředitelé a s nimi se rozhodlo k odchodu asi 750 poradců, tedy více než polovina spolupracovníků v Česku. Současné vedení Fincentra proto nahlásilo na policii podezření ze spáchání podvodu a tvrdí, že exodus zorganizovalo bývalé vedení.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

JIŘÍ HRBEK 18.12.2019 20:48
Bohužel, velké firmy nepochopily, že trh se začíná odznačkovávat a značka se přesouvá do osoby poradce a každá velká poradenská firma je jen prázdná schránka s nájemními smlouvami pro centrálu pár leasingovými smlouvami na auta a jediné co bude mít nějakou hodnotu a bude aktivum její software a informační systémy, který podporuje své ovečky. Ty pyramidy různých týmů se svými dlouholetými a věrnými klienty u kterých si léta budovali důvěru, se přesunou kdykoliv kamkoliv k tomu, kdo jim nabídne lepší servis a provize. (nepohybuji se ve finančním poradenstvím) ale pokud si pár chytrých hlav ve Swiss Life myslelo, žen koncový klient, se kterým má poradce dlouholetý vztah a nabízí mu pojistky z 10 pojišťoven a najednou přijde dopis, že můj dlouholetý známí poradce už pro mě nepracuje, tak ten dopis zahodí a pošle Swiss Life do zadních částí. A za další, kdyby jakoukoliv firmu podobnou fincentru koupila např. Česká Spořitelna nebo např. Kooperativa a můj poradce by u té společnosti neskončil sám, tak bych si jako klient hledal někoho jiného, kdo mi zaručí jakousi nezávislost.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru