Od začátku léta se na sociálních sítích začaly objevovat příspěvky nového serveru píšícího prakticky výhradně o Číně. Web nazvaný Sinoskop přinášel články o nadčasových tématech, jako je historie českých vztahů s nejlidnatějším státem světa, o kulturní výměně či zvycích i o aktuálních tématech, jako jsou protesty v Hongkongu nebo obchodní válka. Hned na startu se mohl pochlubit také článkem, který pro něj napsal nový český velvyslanec v Pekingu Vladimír Tomšík.

Související

Zakladatelé Sinoskopu, mezi nimiž je jasně nejznámější ekonomický poradce pro asijské trhy a sinolog Vít Vojta, který též tlumočí českým prezidentům při jednání s čínskými partnery, svou motivaci vysvětlovali snahou "vstoupit do současné polarizované debaty o Číně s cílem přispět k jejímu vyvážení". Sympatické. Kdo stojí o černobílý pohled, svět je přece barevný. Své články server rozšiřoval díky sponzorovaným příspěvkům. Prostě provozovatelům sociálních sítí zaplatil za to, že je ukazovaly svým uživatelům. Nic špatného ani neobvyklého, při rozjezdu nového projektu je potřeba dát o sobě vědět.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru