Na Kavčích horách se bude ve středu projednávat nejdůležitější dokument roku, rozpočet České televize na příští rok. Rada České televize už předem zavázala generálního ředitele, aby příští rok začal s úspornými kroky. Cílem je, aby až do roku 2024 zůstalo hospodaření veřejnoprávního média vyrovnané a aby ve stejném roce mělo minimálně 700 milionů korun na účtech.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Jan Beránek 09.12.2019 11:51
Nerozumím těm výpadům proti ČT v poslední době. ČT by měla být v dnešní době zaměřena především na předávání objektivních nezkreslených informací a na vzdělávací pořady. A tuto úlohu podle mého názoru velice dobře plní a to jak zevrubnými klasickými zprávami, tak diskusním Hyde Parkem a Otázkami VM a také Newsroom, pořady Interview, 168 hodin a Reportéři ČT. Ve vzdělávacích pořadech je špičkou Hyde Park Civilizace. Historie.cz mně dovolila lépe pochopit naši minulost. Velice zajímavé jsou Fokusy VM. Jsem stálým posluchačem Kalendaria, Toulavé kamery a Objektivu. Kvalitní jsou i další cestopisné pořady včetně přejatých. Takový výběr informací se nenajde v žádné ze soukromých televizí, které jsou zaměřeny především na zábavu. Bezdůvodné omezení financí nebo dokonce převedení ČT pod státní správu by velice poškodilo občany této země. ČR je dnes bohužel názorově zásadně rozdělena. Velkou část obyvatelstva ovlivňují demagogové a jejich účelové názory. ČT si proto musí zachovat svoji posici nezávislého objektivního informátora.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru