Velké Británii za několik staletí jejího demokratického vývoje nikdy vážně nehrozil fašismus, komunismus nebo třeba vojenský puč. I když − alespoň podle tvrzení jednoho vysoce postaveného britského generála − zásah armády přece jen jednou možný byl. V případě, že by se před čtyřmi lety britským premiérem býval stal vůdce opozičních labouristů Jeremy Corbyn. "Armáda by to nestrpěla. Generální štáb by premiérovi prostě nedovolil ohrozit bezpečnost této země a v zájmu toho by nasadil všechny dostupné možnosti," řekl tehdy deníku Independent generál, který nechtěl zveřejnit své jméno. Reagoval tak na Corbynovy požadavky, aby se Británie vzdala jaderných zbraní a vystoupila ze Severoatlantické aliance.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.