Motýl od Samsungu

Problémy jsou vyřešeny − první telefon s ohebným displejem v upravené a odolnější verzi se začne ještě před Vánoci prodávat i v České republice. Samsung Galaxy Fold už má určenou cenu: 53 999 korun. V ní jsou kromě unikátního telefonu také plně bezdrátová sluchátka Galaxy Buds, ochranné pouzdro a nadstandardní servis, jehož součástí je i roční pojištění proti mechanickému poškození. Výměna zničeného displeje pak vyjde na 3399 korun ve formě spoluúčasti.

Skorodoktor v krabičce

Withings Smart Core provádí měření s využitím chytrého telefonu, kam ukládá výsledky.
Withings Smart Core provádí měření s využitím chytrého telefonu, kam ukládá výsledky.
Foto: archiv výrobce

Withings se oddělil od Nokie a začal zase inovovat. Na trh míří modernější tlakoměr, který přidává funkce EKG a digitálního stetoskopu, díky nimž pomáhá odhalovat fibrilace srdečních síní nebo onemocnění srdečních chlopní, onemocnění častá u pacientů s hypertenzí. Withings Smart Core provádí měření s využitím chytrého telefonu, kam ukládá výsledky. Za funkce jako EKG je ale nutné si připlatit, Withings BPM Core stojí 6500 korun. Například tradiční tlakoměr MIT5 S značky Omron, který už má také Bluetooth, stojí o čtyři tisíce méně.

Prostorový zvuk z jednoho místa

Soundbar Ambeo od Sennheiseru je osazen celkem 13 reproduktory a vybaven přesnou kalibrací, která jej zvukově přizpůsobí na míru místnosti.
Soundbar Ambeo od Sennheiseru je osazen celkem 13 reproduktory a vybaven přesnou kalibrací, která jej zvukově přizpůsobí na míru místnosti.
Foto: archiv výrobce

Lidská mysl se nechá snadno ošálit. V domácím kinu tak sadu reproduktorů dokáže částečně nahradit soundbar. Jeho výhodou je i jednoduchost instalace − žádné kabely, stojany, vrtání držáků reprosoustav do zdí nebo do stropu. Stačí půl hodiny a film může začít. Díky odrazům o strop a stěny je tak možné z jedné štíhlé reprosoustavy položené před televizí vykouzlit zvuk i podle prostorového standardu Dolby Atmos. Ten nabízí také soundbar Ambeo od Sennheiseru. Základem jeho kvalitního přednesu je celkem 13 reproduktorů a přesná kalibrace, která celé zařízení přizpůsobí na míru místnosti. Ve výsledku pak může film ozvučit lépe než klasické reprosoustavy − za 65 tisíc korun je to ale v podstatě povinnost.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru