Motýl od Samsungu

Problémy jsou vyřešeny − první telefon s ohebným displejem v upravené a odolnější verzi se začne ještě před Vánoci prodávat i v České republice. Samsung Galaxy Fold už má určenou cenu: 53 999 korun. V ní jsou kromě unikátního telefonu také plně bezdrátová sluchátka Galaxy Buds, ochranné pouzdro a nadstandardní servis, jehož součástí je i roční pojištění proti mechanickému poškození. Výměna zničeného displeje pak vyjde na 3399 korun ve formě spoluúčasti.

Skorodoktor v krabičce

Withings Smart Core provádí měření s využitím chytrého telefonu, kam ukládá výsledky.
Withings Smart Core provádí měření s využitím chytrého telefonu, kam ukládá výsledky.
Foto: archiv výrobce

Withings se oddělil od Nokie a začal zase inovovat. Na trh míří modernější tlakoměr, který přidává funkce EKG a digitálního stetoskopu, díky nimž pomáhá odhalovat fibrilace srdečních síní nebo onemocnění srdečních chlopní, onemocnění častá u pacientů s hypertenzí. Withings Smart Core provádí měření s využitím chytrého telefonu, kam ukládá výsledky. Za funkce jako EKG je ale nutné si připlatit, Withings BPM Core stojí 6500 korun. Například tradiční tlakoměr MIT5 S značky Omron, který už má také Bluetooth, stojí o čtyři tisíce méně.

Prostorový zvuk z jednoho místa

Soundbar Ambeo od Sennheiseru je osazen celkem 13 reproduktory a vybaven přesnou kalibrací, která jej zvukově přizpůsobí na míru místnosti.
Soundbar Ambeo od Sennheiseru je osazen celkem 13 reproduktory a vybaven přesnou kalibrací, která jej zvukově přizpůsobí na míru místnosti.
Foto: archiv výrobce

Lidská mysl se nechá snadno ošálit. V domácím kinu tak sadu reproduktorů dokáže částečně nahradit soundbar. Jeho výhodou je i jednoduchost instalace − žádné kabely, stojany, vrtání držáků reprosoustav do zdí nebo do stropu. Stačí půl hodiny a film může začít. Díky odrazům o strop a stěny je tak možné z jedné štíhlé reprosoustavy položené před televizí vykouzlit zvuk i podle prostorového standardu Dolby Atmos. Ten nabízí také soundbar Ambeo od Sennheiseru. Základem jeho kvalitního přednesu je celkem 13 reproduktorů a přesná kalibrace, která celé zařízení přizpůsobí na míru místnosti. Ve výsledku pak může film ozvučit lépe než klasické reprosoustavy − za 65 tisíc korun je to ale v podstatě povinnost.

Související
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa moderních technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru