V kauze Čapí hnízdo po včerejšku figuruje dvojice obviněných. Do případu však v minulosti zasáhly nebo ještě mohou zasáhnout i další osoby.

Jaroslav Šaroch

Státní zástupce tři a půl roku trvající vyšetřování možného dotačního podvodu v kauze Čapí hnízdo letos v září ukončil. S tím, že Farma Čapí hnízdo byla v době žádosti o padesátimilionovou dotaci malým či středním podnikem, a měla tak na ni nárok. Podle Šarocha se nepodařilo najít důkazy, že by farmu v době žádosti o dotaci řídil tehdejší majitel koncernu Agrofert Andrej Babiš. Neshledal jako trestné to, že by úmyslně farmu vydával za malou a střední firmu a převedl ji na svoje příbuzné s cílem dosáhnout na dotaci. Na ni by jinak farma, pokud by spadala přímo pod Agrofert, neměla nárok. Šaroch také zpochybnil stanovisko Evropského úřadu pro boj proti podvodům OLAF, který se zabýval tím, že ve vedení farmy byli Babišovi rodinní příslušníci. Teď musí Šaroch spis znovu otevřít a znovu ho předat i policistům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.