Být v něčem první zpravidla potěší. Ovšem někdy to bývá pro ostudu. Což je případ závěru auditorů Evropské komise, podle kterého je Česko první zemí EU, jejíž premiér fakticky vydělává na tom, že je ve střetu zájmů. Andrej Babiš je na jednu stranu politik se zásadním vlivem, na druhé bohatne díky vazbě k firmě, která čerpá stamilionové evropské dotace. Pro Česko budou závěry auditu představovat obrovský problém − v rovině reputační, finanční, vnitropolitické. A bohužel, mohou se podepsat i na vztahu země k EU.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

jp.straka 02.12.2019 23:27
Je to hrozivé, nicméně k závěrečné větě v článku si dovolím dodat : Bohužel se obávám, že voliči hlasem ve volbách skutečně poděkují, a to tak, že Andreje Babiše opětovně většinou hlasů zvolí. Marketéři hnutí ANO jsou si dobře vědomi všeobecného českého euroskepticismu, tak už určitě vymýšlejí prohlášení, kterým Andrej Babiš označí Evropskou komisi (či spíše celou EU) za organizované spiknutí proti zájmům České republiky a sebe vykreslí jako největšího chudáka, který přece vždycky chtěl chránit zájmy českých občanů, jimž chce "zlý Brusel" sebrat jejich (!) peníze. A volební preference hnutí ANO opět mírně poskočí vzhůru. (Lapidárně řečeno: To by v tom byl čert, aby Marek Prchal nevymslel, jak z této šlamastyky vyjít s nárůstem popularity pro Andrehe Babiše). Že to zní absurdně? Řekneme si za pár dní...
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru