Zrovna jsme tady měli sešlost. Byli tu lidé, kteří před třiceti lety pomohli tomu, aby z lidové strany odešlo komunistické vedení, a pokračovali jsme jako respektovaná demokratická strana. Přišli i členové TOP 09 a nikomu to nevadilo, líčí v lidoveckém sídle, pražském paláci Charitas, Jan Kasal. Muž, který se od listopadu 1989 pohybuje v různých pozicích v širším vedení KDU-ČSL. Už před jedenadvaceti lety zažil obdobnou situaci jako teď. Stranu předčasně opouští její předseda a je nutné zvolit nového. V roce 1998 spadla po odchodu Josefa Luxe odpovědnost právě na Kasala. Teď nabádá, aby se předsedou strany po Markovi Výborném stal některý z jejích poslanců. "Máme schopné komunální politiky, ale nemyslím, že by se strana dala efektivně vést z Brna nebo Havířova," říká.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.