Nový mýtný systém má za sebou první dva dny ostrého provozu. V neděli, vteřinu po půlnoci, satelity navázaly spojení s palubní jednotkou prvního českého kamionu, který si to mířil po dálnici D52 z Hrušovan do Rajhradu. Systém vozu naúčtoval 7,17 koruny. Během dalších deseti minut dopravci, jejichž vozy se zrovna nacházely na tuzemských dálnicích, zaplatili pět tisíc korun. Za celý den to bylo několik milionů. 

Spuštění nového satelitního systému, který po třinácti letech nahradil mýtné brány, se v neděli obešlo bez komplikací. Roli v tom do značné míry sehrál víkendový zákaz jízdy kamionů mezi 13. a 22. hodinou. Ani obavy z pondělních kolon se nenaplnily a dopravní situace byla na většině míst klidná. 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.