Evropská komise do Prahy poslala závěrečnou auditní zprávu týkající se střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) ve vztahu k čerpání peněz z evropských fondů. Týdeník Respekt s odvoláním na své zdroje napsal, že konečná zpráva potvrzuje závěry, k nimž auditoři došli už v květnu – že Babiš je ve střetu zájmů. Tedy že jakožto premiér ovlivňuje dotační politiku Česka a zároveň z ní sám profituje prostřednictvím firmy Agrofert. Tu sice Babiš převedl do svěřenských fondů, podle kritiků ji ale nadále fakticky ovládá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.