Markéto, blahopřeju. I když to asi teď nebudeš mít jednoduché," zastavuje Markétu Pekarovou Adamovou dlouholetý poslanec ODS Marek Benda. Je úterý a nově zvolená předsedkyně TOP 09 se právě zastavuje ve sněmovních Aktech. Prostorách, které mohou poslanci využít k tomu, aby se mimo dohled novinářů a kamer rychle poradili, zastavili na kafe nebo cigaretu. A zároveň v případě potřeby stihli během pár vteřin doběhnout na hlasování.

Tmavovlasá politička, která před lety v rámci volební kampaně proběhla všechny městské části v Praze, do zakouřeného foyeru, kde mluví s HN, příliš často nechodí. Její přítomnost budí u kolegů poslanců zájem − je tu poprvé od nedělního sněmu, na kterém ji spolustraníci zvolili do nejvyšší pozice v TOP 09. I proto jí každou chvíli někdo potřese rukou. Ale také varuje. Jako Benda, který už ví, že si to Pekarová Adamová u ODS zavařila. "Po větách na sněmu o tom, že chce brzké přijetí eura, to vyjednávání o koalici s námi bude těžké. Euro je věc, kterou vnímáme dost citlivě," líčí rozpoložení ve své straně Benda. "Teď se budeme bavit o koalicích do krajů na příští rok, tam se euro neřeší," nenechává se rozhodit Pekarová Adamová. Je jí však jasné, že Benda nemluví do větru. Opět bude muset ukázat, že se dovede prosadit.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.