V současnosti se na trhu práce střetávají tři generace zaměstnanců. Nejstarší z nich (označovaná jako generace X) stojí na prahu šedesátky, nejmladší (Z) teprve letos dosáhla plnoletosti. Všechny ale přistupují k pracovnímu životu odlišně. Kvůli tomu se zaměstnavatelé často potýkají s problémy v pracovním kolektivu.

"Mezigenerační rozdíly zde byly vždycky. Nové generace se ale mezi sebou liší podstatně více, než tomu bylo dříve," upozorňuje Jiří Daníček, specialista na práci s multigeneračními týmy, psychoterapeut a kouč, který vystoupil na listopadové konferenci Práce podle X, Y, Z, kterou pořádal mediální dům Economia. "Vedení si vždy povzdychne, že už neví, co by pro 'zetkaře' ještě mohlo udělat − mají kulečníky a všemožné vychytávky, ale nestačí jim to," dodává Daníček.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.