Dlouhodobě od českých politiků zaznívá, že by stát měl dávat mnohem více peněz na obranu a splnit co nejdříve závazek vůči Severoatlantické alianci. Ten je jasný: na obranu mají vlády členských zemí vyčlenit dvě procenta hrubého domácího produktu. Česko nyní do obrany dává lehce přes jedno procento HDP a na dvě by se mělo podle odhadů ministerstva obrany dostat v roce 2024. Bezpečnostní analytik a prorektor vysoké školy CEVRO Tomáš Pojar ve studii pro výroční konferenci Aspen Institutu uvádí, že mezi společností i politiky je hojně rozšířeno přesvědčení o penězích do obrany jako o výdajích bez vlivu na ekonomiku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.