Občanská iniciativa Češi pomáhají sehnala přes dvě stovky rodin ochotných postarat se o dětské uprchlíky z přeplněných řeckých táborů. Snaží se tak tlačit na ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby změnil svůj postoj a víc se angažoval v pomoci migrantům na jihu Evropy.

Řecko už v září požádalo členské státy EU o to, aby převzaly péči celkem o 2500 dětí, které jsou podle tamních úřadů ohrožené. Do Česka by chtěly přestěhovat 40 utečenců.

Ano, šéfe. Pan Hamáček evidentně naskočil na linii Andreje Babiše, který sliboval, že bude stát řídit jako firmu. Podle tržněekonomického principu by předáci Česka měli vysoce ocenit, že prakticky veškerou starost a péči o převzaté děti na sebe chtějí vzít dvě stovky dobrovolnických rodin. Klobouk dolů. Jenže to tu neplatí. Tady rozhoduje štempl v rukou šéfa, který si usmyslel rozhodovat direktivně a… vlastně politicky. Že se tomu podřizuje "výrobní náměstek ředitele" Hamáček, v takovém případě nepřekvapuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru