Pouhé dva roky a sedm měsíců strávil ve vězení Marek Dalík odsouzený za půlmiliardový podvod. Proč mu soudy odpustily polovinu z pětiletého trestu? A jakou roli v podobných případech hraje inteligence obviněných a peníze na dobré advokáty?

Marek Dalík, bývalá pravá ruka někdejšího premiéra Mirka Topolánka, je od pondělí opět na svobodě. Okresní soud ve Znojmě jej pro dobré chování a velkou pravděpodobnost, že se napravil, podmíněně propustil z vězení. V něm se ocitl v roce 2017 za pokus o půlmiliardový podvod při nákupu obrněnců Pandur. Z původně uloženého pětiletého trestu si odseděl jen těsně přes polovinu − 31 měsíců.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.