Roky mám zablokovanou krční páteř. Profesor Kolář mi říkal, že to mám ze stresu, tak doufám, že odchodem z pozice předsedy se to zase trochu zklidní, líčí odcházející šéf liberální TOP 09 Jiří Pospíšil a snaží se pohodlně usadit do koženého křesla ve své kanceláři na pražském magistrátu. Od neděle, kdy si strana na celostátním sněmu v pražském hotelu Don Giovanni zvolí nového předsedu, mu ubude práce. Zůstane šéfem pražských zastupitelů TOP 09 a europoslancem. Ve vedení strany možná zastane některý z nižších postů. Do čela už si delegáti budou vybírat z jiných jmen.

Kandidaturu ohlásili pražská poslankyně Markéta Pekarová Adamová a jičínský senátor Tomáš Czernin. Pospíšil netají, že bližší je mu Pekarová, s níž už měsíce ladí společnou taktiku.

Když koncem srpna oznámil, že nebude obhajovat předsednický post, ona si v tentýž den o post stranické jedničky řekla. A překvapila tím Czernina i jeho spojence Miroslava Kalouska. "Zaskočilo je to. Počítali s tím, že Pospíšila utaví na argumentech typu: podívejte, on je pořád v Bruselu a nemá pořádně čas na politiku tady doma. Ale když se objevila Markéta, kterou samotný Mirek mnohokrát za její práci ve sněmovně chválil, uvědomili si, že mají problém," líčí jeden ze spojenců Pospíšila a Pekarové.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.