Připomínky 30. výročí pádu komunistického režimu byly velkolepé a rozporuplné zároveň. Česko slavilo na stovkách akcí ve velkých městech i malých obcích svobodu a zároveň čtvrt milionu lidí protestovalo na obří demonstraci na Letné proti způsobu, jakým současná vládní garnitura v čele s premiérem Andrejem Babišem nakládá s mocí. CNN na svém webu napsala, že výročí je pro Čechy hořkosladké. Ukázalo se, že tak jako jsme většinově přesvědčeni, že je skvělé mít svobodu a demokracii, nezanedbatelná část společnosti se stále víc obává, že obojí by mohlo být ohroženo a že je třeba odkaz 17. listopadu bránit. Což dobře vyjádřilo jedno z hesel, která byla k vidění na transparentech na letenské demonstraci: "Samet si zašpinit nedáme".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.