Nová laboratoř v Brně se zapojila do světového závodu vědeckých pracovišť snažících se o vylepšení speciální zobrazovací techniky − magnetické rezonance. Pracoviště Středoevropského technologického institutu CEITEC Vysokého učení technického (VUT) se zaměřilo na takzvanou elektronovou paramagnetickou rezonanci. Na rozdíl od běžnější nukleární magnetické rezonance, která je používaná například v nemocnicích, sleduje, jak se v magnetickém poli chovají elektrony namísto atomových jader.

CEITEC - Středoevropský technologický institut

Vědecko-výzkumné centrum CEITEC je výsledkem společného projektu brněnských vysokých škol a výzkumných ústavů. Vzniklo v roce 2011 v Brně a propojuje biology, lékaře, chemiky, techniky, fyziky, veterináře a další odborníky.

Je vůbec prvním typem vědeckého centra v ČR, které integruje výzkum a vývoj v oblasti věd o živé přírodě a pokročilých materiálů a technologií v takovém rozsahu. Jeho součástí je CEITEC Vysokého učení technického v Brně.

Roční rozpočet celého institutu je téměř 1,8 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.