Už před půl rokem vláda schválila zákon, který pod pokutou až 50 milionů korun zakazuje dvojí kvalitu potravin. Šlo o téma, kterým obě koaliční strany žily. Hnutí ANO na něm postavilo květnovou kampaň pro volby do Evropského parlamentu a ministr zemědělství z ČSSD Miroslav Toman ještě ten měsíc prosadil změnu na vládě. Od června však návrh leží ve sněmovně a poslanci se k němu dosud nedostali. "Mysleli jsme, že to bude na říjnové schůzi, ale bohužel nám to nezařadili, doufáme, že se na to dostane do konce roku. Teď už to není v naší moci, záleží to na poslancích," říká mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Dotazování HN mezi poslanci i na úterním sněmovním semináři však ukázala, že narazit může předloha i při projednávání na plénu. Výhrady mají opoziční poslanci i někteří výrobci a prodejci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.