Spolek milion chvilek pro demokracii odtajnil požadavky demonstrace, která se odehraje 16. listopadu na Letné. Jádrem má být ultimátum Andreji Babišovi, který má do určitého data vyřešit svůj konflikt zájmů, zbavit se holdingu Agrofert, odvolat ministryni spravedlnosti Marii Benešovou, nebo odstoupit. V opačném případě prý vypukne série akcí po celé republice. Je to bohužel ze všeho nejvíc projev bezradnosti. Babiš samozřejmě nic z toho neudělá, mávne rukou a pojede se dál ve starých kolejích. Desetitisíce a možná statisíce lidí na Letné, kteří mají autentické obavy o budoucnost české demokracie, si sice užijí hřejivý pocit, že se sešli a "něco" dělají, ale politický význam se bude blížit nule.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Roman Antl 13.11.2019 13:28
Dobrý den, pane Honzejku, děkuji za váš názor. Myslím, že reprezentuje jeden velký myšlenkový proud se kterým se v různých obměnách setkáváme a sice snahu hledat klíč k politické změně v naší zemi. Řekl bych, že tato část Vašeho článku je srozumitelná a důležitá. Mám ovšem výhradu k té části, kde polemizujete s "chvilkaři", s jejich "pouhým" setkávání se, výzvami k představitelům státu a spatřujete v tom jistou nevýznamnost či bláhovost. Zcela jistě máte pravdu, že nejde o čistě politickou aktivitu, která by měla za cíl nějak vstoupit do politiky. Ano, jde o občanskou aktivitu, v tom je ale její síla. Jistý odkaz na občanské hnutí v roce 1989, možnost bez stranických pravidel vstupovat na veřejnou scénu a nahlas artikulovat své názory. Dovolil bych si Vás doplnit, že nejde jen o politiku a politiky, že tohle není jejich zem, ale je to zem občanů. Nevidím důvod k tomu, aby vyjádření názoru bylo potřeba brát vážně jen když bude ruku v ruce s nějakou reálnou politickou sílou. Tak jsem pochopil toto hnutí jehož se cítím být součástí. Je to fórum lidí s podobnými názory a podobným kulturním vzorcem. Velice si toho vážím a myslím si, že je to pro další kultivaci v naší zemi velmi důležité. Děkuji tedy ještě jednou za Vaše názory, které si rád čtu a věřím, že můj názor nepřehlédnete. V sobotu na Letné :) Roman Antl, Brno.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru