Nad prezidentským palácem z koloniální doby v bolivijské metropoli La Paz nedávno vyrostl mrakodrap. Moderní rezidenci si v něm zřídil první indiánský prezident země Evo Morales. Obrovská stavba s přistávací plošinou pro vrtulníky ale popudila veřejnost, lidé kritizují, že je příliš okázalá a drahá. Morales se v ní běžným Bolivijcům vzdálil. Z nového sídla se navíc dlouho netěšil. O víkendu rezignoval po třech týdnech demonstrací, které jeho odchod žádaly. "Podávám demisi. Boj ale nekončí. Budeme i nadále bojovat za rovnost a za mír," prohlásil.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.