Podle francouzského prezidenta Emmanuela Macrona je Severoatlantická aliance ve stadiu "klinické smrti". Macron tvrdí, že je velkou otázkou, jestli by země NATO v případě útoku na jednoho z členů dodržely závazek o vzájemné obraně. Druhá opora stability a bezpečnosti v Evropě, Evropská unie, se potýká s plánovaným odchodem Velké Británie a v posledních letech prožila řadu krizí, například dluhovou či migrační. Podle ředitele pražského Ústavu mezinárodních vztahů Ondřeje Ditrycha by ale kvůli tomu Češi neměli strávit připomínky 30 let od pádu komunismu v přehnané nervozitě.

"Bezpečnost Česka není nijak zásadně ohrožena," říká v rozhovoru pro HN.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.