Vypadá to jako běžný den na základní škole: žáci sedí v lavici, poslouchají učitele, občas i trochu švitoří a nedávají pozor. Učitel jim vysvětluje novou látku, a když je třeba, kreslí na tabuli. Na první pohled je to typická výuková hodina. Jen s tím rozdílem, že žáci ani třída v realitě vůbec neexistují, jsou výtvorem počítače. Skutečný je jen učitel, který si celou scénu pouští ve virtuální realitě a pomocí speciálního setu s projekčními brýlemi se ve své virtuální třídě může pohybovat, psát a mluvit s žáky. Může je dokonce napomínat a sledovat jejich reakce.

The Prague Education Festival

Mediální dům Economia pořádá ojedinělou akci The Prague Education Festival zaměřenou na moderní trendy ve výuce a vzdělávání na základních a středních školách. 

Cílem akce  je inspirovat odborníky i širokou veřejnost nejnovějšími přístupy ke vzdělávání dětí a vytvořit platformu, v rámci které mohou odborníci sdílet aktuální trendy, technologie a zkušenosti s učiteli, žáky i rodiči a společně je zavádět do škol.

Akce se odehraje 14. - 16. listopadu v Průmyslovém paláci na výstavišti v Holešovicích.

Díky spolupráci s našimi partnery je nyní vstup na PREF pro všechny návštěvníky zdarma. Více informací naleznete zde.

Unikátní 3D trenažér vznikl vloni na Západočeské univerzitě v Plzni a je určen pro studenty učitelství na pedagogických fakultách. Vytvořili ho odborníci na virtuální realitu z Fakulty strojní ve spolupráci s didaktiky Pedagogické fakulty téže školy.

"Tenhle projekt je v Česku jedinečný. Má studenty učitelství připravit na praxi ve školách a obecně posílit praktickou část studia," říká mluvčí univerzity Šárka Stará.

Učitelé se učí reagovat v problémových situacích

Student učitelství si nejprve nasadí 3D brýle a do rukou vezme speciální ovladače. Jakmile se program spustí, ocitá se ve virtuálním modelu třídy základní školy. Vše kolem sebe vidí téměř tak živě a prostorově, jako by stál v reálné učebně.

A počítač někdy připraví také tvrdý trénink. Virtuální žák umí při výuce rušit stejně jako ten skutečný. Virtuální žáci (avataři) totiž mluví ústy pedagoga (didaktika), který je přítomný poblíž, případně za ně mluví spolužáci toho, kdo právě ve virtuální třídě vyučuje.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.