Není větších zastánců pořádku, než jsou vítězní revolucionáři, psal ve své knize Obnovení pořádku československý filozof Milan Šimečka. Jeho úvaha se stáčela na základě vlastní zkušenosti z let 1948 a 1968 skepticky ke všemu, co se nazývalo revolucí a slibovalo jejím jménem lepší, šťastnější život. Za normalizace tato skvělá kniha samozřejmě nevyšla. Sehnal jsem ji začátkem roku 1990 v knihkupectví, když londýnské nakladatelství Rozmluvy převezlo do Prahy všechny knihy, které mělo v Británii ve skladu. Šimečkova skepse se tehdy ve světle nedávných událostí a atmosféry roku 1990 četla skvěle. Byli jsme přesvědčeni, že jsme vyhráli, že jsme z toho venku, je to za námi.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.