ODS se rozhodla změnit tvář. Pomoci by jí v tom mělo zrušení daně z nabytí nemovitosti (naposledy jej sněmovna zamítla letos v září), návrat ke hrubé mzdě a patnáctiprocentnímu zdanění (superhrubou mzdu, které nikdo nerozumí, přitom zavedla právě ODS v roce 2007) či paušální daň a minimální důchod (už se probojovaly i do plánů koalice ANO a ČSSD).

Podstatně zajímavější částí nové tváře ODS je až neobvyklá daňová podpora.

Za prvé ODS navrhuje, aby mladí do 26 let nemuseli platit žádné daně bez ohledu na to, kolik vydělají a zda jde o zaměstnance nebo o podnikatele. Za druhé je tady návrh na daňové prázdniny pro rodiče na dobu, kdy jeden z nich pobírá rodičovský příspěvek. A konečně jde o odečet úroků i u dalších nemovitostí, nejen z těch, kde dotyčný bydlí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Miroslav Koula 07.11.2019 17:44
Ono ODS má asi pravdu trochu v tom podnikání, jelikož z mojí zkušenosti v ČR je stále masivně nadužívaný "švarc systém", kdy mohlo lidí je firmami do něj i víceméně dotlačeno, ale o jejich skutečném "podnikání" nemůže být řeč. Tady by se stál měl skutečně zamyslet a podívat se okolo. V Německu jsem několikráte zažil propouštění živnostníků, jelikož jejich náklady firmu stojí 2-2,5 násobek oproti zaměstnanci. Ale i proto by tam měl být zmíněný příjmový limit...
Marie Janečková 07.11.2019 10:25
ODS má stejně nesmyslné nápady jako Babiš. Mám obavy, že v příštích parlamentních volbách nebude koho volit. Pokud tedy člověk nechce volit SPD, KSČM či Trikolo'ru.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru