Uvnitř stroje je za plexisklem vidět natažená struna. V pravidelném rytmu po ní běhá bílá krabička. Po celé délce drátu pak ve světle probleskuje chmýří nitek připomínajících cukrovou vatu, které se následně navíjí na roli obyčejného pečicího papíru. "Vyrobené nanovlákno není samonosné. Proto se ukládá právě na pečicí papír, ale i na jiné podkladové materiály," vysvětluje Miloslav Masopust, šéf firmy Elmarco, v jejíž továrně zmíněný proces sledujeme. Ředitel upřesňuje, že struna funguje jako elektroda, která na sebe vlákna váže. V pohyblivé krabičce s dírkou, jež je na drát navlečená, je pak uložený roztavený plast. Ten se na strunu postupně nanáší.
Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:
- Mobilní aplikaci HN
- Web bez reklam
- Odemykání obsahu pro přátele
- On-line archiv od roku 1995
- a mnoho dalšího...
Byznys podle HN
Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?
Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.
Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.
Přihlásit se k odběru