Naposledy v dubnu šli Španělé k volebním urnám, aby vybrali nové složení parlamentu. A tuto neděli vyrazili k volbám znovu. Volební účast je nižší než v dubnu. V ulicích po celé zemi je 92 tisíc policistů dohlížejících, aby nedošlo k nepokojům. Volby probíhají podle ministerstva vnitra zcela normálně, informoval deník La Vanguardia. Klid je i v Katalánsku, kde se poslední měsíc konaly protesty separatistů. 

Pro Španěly jsou to už čtvrté volby za poslední čtyři roky. Socialistický premiér Pedro Sánchez tentokrát rozehrál nebezpečnou hru s nejistým výsledkem. Apeluje na Španěly, aby mu dali jasnější podporu než na jaře a umožnili mu vytvořit stabilní vládu. "Socialistická strana jako jediná dokáže sestavit vládu v naší zemi," prohlásil na předvolebním mítinku v Seville.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.