Rekordní navyšování platů učitelů v posledních letech, jak je prezentují zejména premiér Andrej Babiš nebo ministr školství Robert Plaga (ANO), vidí předák školských odborů František Dobšík jinak. Říká, že i přes každoroční nárůst jsou učitelé se svými platy stále v závěsu za ostatními profesemi, zejména za soukromým sektorem. Teď tvrdí, že ministr školství Plaga podvedl učitele, vládu i premiéra. Jednání o platech učitelů podle něj nebyl dialog, ale jen ministrova hra s čísly. "Ta nejsou zdaleka tak růžová, jak je pan ministr staví," říká školský odborový předák, který v pondělí ohlásil na dnešek celodenní stávku škol a učitelů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.