Byla to facka pro celý automobilový průmysl, i když zpočátku šlo jen o jednu značku. Americká Agentura pro ochranu životního prostředí v polovině září 2015 zveřejnila, že německý koncern Volkswagen protizákonně vybavil své vozy softwarem, který falšoval výsledky testů emisí oxidu dusíku. Aféra známá jako Dieselgate už má své odsouzené viníky a další osoby se v ní budou hájit. Hlavně však spustila lavinu změn, které zásadně ovlivnily směřování automobilek po celém světě. "Diesel získal punc špinavého paliva a dramaticky ztratil podíl v nově registrovaných vozech," vystihl zásadní zlom Petr Knap, vedoucí oddělení pro automobilový sektor v poradenské společnosti EY.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Zbyněk Petřík 05.11.2019 09:11
"Nově prodaná auta loni vypouštěla v průměru o 1,8 procenta více oxidu uhličitého než v roce 2017. "Hlavním důvodem je pokles poptávky po dieselových motorech a současně vyšší zájem o benzin," uvádí studie. Naftové vozy sice produkují více emisí NO2, současně jsou však méně šetrné k životnímu prostředí z hlediska množství oxidu uhličitého, které za jízdy vyprodukují." Tento výrok nedává smysl a není pravdivý. Naftové motory produkují méně oxidu uhličitého než srovnatelné benzínové motory.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru