Na první pohled to vypadá nekorektně. Do řádných prezidentských voleb zbývají více než tři roky a v Česku se rozbíhá debata o nástupcích Miloše Zemana. Nemá to ale souvislost jen se zdravotním stavem současného prezidenta, který vzdor rekondičnímu pobytu v kondici zjevně není. Otevřel ji sám Miloš Zeman, když nejprve jmenoval jako své možné nástupce Josefa Středulu či Vladimíra Dlouhého a následně to opepřil sdělením, že on sám by nejraději volil Andreje Babiše. Prezident to zřejmě pojímal jako klasickou provokaci ve stylu "nadhodím téma, vy se o něj pohádáte a já se budu královsky bavit", ale můžeme ho směle vzít za slovo, či lépe řečeno za téma. Protože i když nebudeme rovnou myslet na eventualitu, že se post může skrze abdikaci uvolnit dříve než v řádném termínu, otázka nástupnictví skutečně předčasná není. A v nadcházející hře půjde o hodně, včetně budoucnosti politického systému země.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru