Když se Janě Čížkové z Ústavu experimentální botaniky Akademie věd narodily dvě děti, věděla, že kvůli tomu bude muset oželet zahraniční stáž. Jenže ta je pro tuzemské vědce velmi důležitá. Je totiž podmínkou žádosti o grant pro začínající vědce u Grantové agentury ČR. Grant zajistí přísun peněz a práci na vlastním projektu, který si dosud vědci často nemohli dovolit. Jenže pro Čížkovou bylo náročné odcestovat na stáž s malými dětmi. "O juniorský grant jsem proto nemohla ani požádat a v budoucnu tak budu mít problém získat jakékoli další granty, které jsou pro naši práci zásadní. Platí se z nich třeba i celý výzkumný projekt," říká Čížková.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.