Pražskému dopravnímu podniku chybí stovky řidičů. Situaci navíc komplikuje nedávné zrušení karenční doby, tedy prvních tří dnů neschopnosti bez náhrady mzdy. Od července už ale firmy tuto dobu lidem proplácejí. "Projevilo se to růstem počtu nemocných, u řidičů v září meziměsíčně téměř o tři procentní body na celkových 10 procent," říká generální ředitel společnosti Petr Witowski.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

David Benčík 26.10.2019 00:16
Co vím v DPP byl benefit, při první nemocenské v kalendářním roce první 3 dny placené. Ale klidně tlačte lidi do práce i se zápalem plic, mzdy nejlépe k přežití a když má víc, vnuťte jim hypotéky. A pak bědujte že populace klesá, parchanti jsou nevychovaný, morálka klesá ruku v ruce s ekonomikou. Krásné zítřky lidstvo čekají.
Martin Stanko 25.10.2019 09:40
Zajímavé - a není to třeba tím, že před tím lidé nemoci přecházeli, aby nepřišli o peníze? Tenhle úhel pohledu v tom chybí.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru