Terapeutka Centra pro alternativní medicínu Aktip radila klientce, že se zbaví rakoviny, když si pořídí milence nebo se detoxikuje. Nevěděla, že klientka je ve skutečnosti dokumentaristka, která konzultace natáčí na skrytou kameru. Výsledný dokument Obchod se zdravím vyvolal vlnu nevole vůči alternativním léčitelům, na kterou teď reaguje i ministerstvo zdravotnictví.

Úřad připravuje novelu, podle které by léčitelé měli mít živnostenské oprávnění. Úřad přitom tvrdí, že tak budou desítky tisíc léčitelů v Česku pod kontrolou. Tomu ale nevěří třeba předseda České lékařské komory Milan Kubek. "Jedná se o lidi, kteří nejsou nikde registrováni. Proč by se hlásili na živnostenském úřadu v oboru léčitel, když za nimi chodí lidé a platí jim? Jak jim někdo prokáže, že to, co dělají, je ve skutečnosti léčitelství? Oni budou tvrdit, že pouze poskytují poradenství," říká Kubek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.