Pět let pracovala Zdeňka Krejčíková jako náborářka pro společnost Seznam. Poté přestoupila na obdobnou pozici do softwarové společnosti, kde měla na starosti nabírání IT specialistů. "Na začátku jsem chtěla nábor dělat úplně stejně, jako jsem byla zvyklá ve své první práci. Jednoduše jsem se rozhodla, že budu oslovovat kandidáty − je jedno, na jakou pozici, a je jedno, zda je přijímám do Seznamu, nebo do své současné práce, tedy společnosti CN Group. A najednou jsem zjistila, že mi to nefunguje," vzpomíná HR specialistka, která si tímto uvědomila, jak je práce personalistů různorodá a jak se v posledních letech proměňuje.

Správný pracovník z oddělení lidských zdrojů se v současnosti musí naučit být partnerem celé společnosti. Potřebuje budovat vztahy s manažery a znát hodnoty zaměstnanců a umět s nimi pracovat, pokračuje Krejčíková, která za rok 2018 získala ocenění Recruiter roku. "Celé odvětví HR je stále úžeji spjaté s marketingem," dodává během své přednášky na konferenci HR & Development Forum. Na mysli má fakt, že při současném nedostatku lidí se firmy stále více předhání, čím a jak kandidáty oslovit. Náboráři proto vymýšlejí různé způsoby, jak se odlišit a "prodat" svoji značku uchazečům například pomocí různých videí a vizuálních prezentací firmy a jejího fungování například na sociálních sítích typu Instagram.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.