V politice USA se tomu říká "říjnové překvapení". Jde o událost, která se objeví těsně před prezidentskými volbami, jež se v USA konají vždy na začátku listopadu. V říjnu 1972 například Henry Kissinger, který byl poradcem pro národní bezpečnost tehdejšího prezidenta Richarda Nixona, dvanáct dní před volbami vyhlásil, že konec války ve Vietnamu "je na dosah ruky". Válka pak trvala ještě další dva roky, Kissingerovo senzační prohlášení ale na podzim 1972 pomohlo Nixonovi k obhajobě Bílého domu ve chvíli, kdy Washington už půl roku řešil aféru Watergate, která pak v létě 1974 vedla až k Nixonově rezignaci.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.