Jaroslaw Kaczyński slibuje "polský model sociálního státu" a sociální ochranu jako na Západě − jestli však jeho strana zůstane po volbách 13. října u moci, země bude dále ztrácet své tvrdě vydobyté svobody a kontakt s Evropou.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku

Robert Novotný 12.10.2019 10:31
Článek je zkreslený, a nevypovídá o situaci v Polsku. Doporučil bych autorům článku strávit nějaký čas na polském venkově, v malých městech, mezi obyčejnými lidmi a jejich starostmi. Protože jestli PIS vyhrává, je to hlavně jeho podporou rodin s dětmi, které předchozí vlády nerešily. A co je budoucností národa? Přece děti. A házet na Pis stav zdravotnictví, no to zdědili od předchozích vlád. Je známo, že hlavně tam se začalo se zavíráním nemocnic a podfinancováním zdravotnictví (kauza nelegálních odposlechů). Školství, rozsekat školství do více stupňů se ukázalo jeko nesmysl, který více škodil, než pomohl, tady Pis napravuje. Daňové úniky? Každý účetní v Polsku Vám řekne, že po nástupu Pis se hodně přitvrdilo. A najednou jsou peníze na podporu rodin. Kauza Amber Gold? A vyčítat vládě program 500+ (500 zloty měsíčně na dítě), takt to může říci jen člověk, který děti nemá. To dokonce už i Platforma Obyvatelská uznala, že popírání 500+ byla jejíc chyba. Autoři, běžné Poláky hlavně šte, že prodchozí vlády si z nich dělaly dobrý den a neřešili jejich problémy a neřešily daňové úniky.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru