Když se český advokát Petr Němec zamyslí nad tím, proč se vrhl do boje s protiprávními exekucemi, má jednoduchou odpověď: "Člověka baví bojovat proti těm silnějším, pomáhat slabšímu. Nejde o to, že klient zaplatí fakturu a tím to končí, ale že to má nějaký přesah," vysvětluje Němec, který si v Česku získal jistou proslulost. Svojí prací totiž upozornil na problém statisíců lidí, na něž byla uvalena exekuce. A kteří už kvůli neschopnosti právního systému přizpůsobit se vývoji a neochotě politiků s tím něco dělat nevěří, že může existovat spravedlnost. Přestali věřit v justici jako nástroj státu, který je schopen měřit všem stejně.

Podobně jako si Slováci do vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyně loni v únoru mysleli, že policie a soudy jsou v rukou politiků a organizovaného zločinu. Podobně jako si Poláci a Maďaři myslí, že se těžko mohou domoci spravedlivého rozsudku, když si vládní strany dosazují své soudce a mění justiční systém tak, aby je pomohl udržet u moci.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.