Návrh antidiskriminačního zákona, který je připravený k prvnímu čtení ve sněmovně, vyvolal bouřlivé reakce ze strany politiků i soukromého sektoru a zástupců zaměstnavatelů. Těm se nelíbí zejména možnost podávat veřejné žaloby už ve chvíli, kdy diskriminace někomu teprve hrozí. Jednou z předkladatelek novely je poslankyně za hnutí ANO Monika Červíčková, která v roce 2009 založila neziskovou organizaci s názvem Plus 50. Ta se snaží zlepšit situaci lidí starších padesáti let na trhu práce. Právě věk patří v Česku mezi nejčastější důvody diskriminace.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.